BITTERSWEET SYMPHONY - Brazil Omni

750 Kč 270 Kč od 270 Kč
Varianta

MLÉČNÁ ČOKOLÁDA | TŘTINOVÝ CUKR 

Farma: Fazenda Esmeril Chapadão de Ferro

Oblast: Cerrado Mineiro

Cupping skóre: 85

Odrůda: Mundo Novo

Zpracování: Pulped natural

Příprava: omniroast vhodný jak na espresso tak na filtrování

 

Vaši objednávku upražíme v úterý nebo čtvrtek (objednávky do půlnoci předchozího dne) a následující pracovní den vyexpedujeme. Pro zaručení maximální čerstvosti prodáváme kávu pouze jako zrnkovou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chapadão de Ferro je sopečný půdní kráter nacházející se v Cerradu. Nenechte se zmást slovem „kráter“. Ve výšce 1.270 metrů nad mořem nabízí Chapadão de Ferro vynikající půdu ve vyšších nadmořských výškách. Teplé dny a chladné noci napomáhají pomalejšímu vývoji sladkých, hustých třešní kávovníků. Rodina Rossini se zabývá pěstováním kávy v Brazílii více než 3 desetiletí. Devanir Rossini je současným majitelem Fazenda Esmeril Chapadão de Ferro a zuřivě se věnuje produkci výběrové kávy a pokračování odkazu rodiny Rossini.

Tato šarže je zpracována naturální metodou a třešně se před sušením na afrických záhonech omyjí a nechají plavat, aby se tak oddělila defektní zrna. Po sběru se kávové třešně rozprostřou v tenké vrstvě k sušení na slunci. Někteří producenti využívají betonové podlahy, jiné plody suší na tzv. afrických postelích. Jsou vyvýšené a umožňují lepší proudění vzduchu, čímž urychlují proces sušení. Třešně se musí pravidelně obracet jako prevence plísní a zahnívání. Po vysušení se mechanicky očistí zrnka od dužiny se slupkou a následně je káva připravena na export.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: