La Palta - Peru Espresso

Akce Novinka
La Palta nove
1 100 Kč od 310 Kč –23 % - až –23 %

jahody, červené hrozny, karamel

 

Producent: Elias Gomes Muños

OblastBerlin Bajo, Huabal

Odrůda: Caturra, Pache, Catimor

Zpracování: Promyté

Příprava: Espresso 

 

Pražíme každé úterý a čtvrtek (objednávky do půlnoci předchozího dne). Pro zaručení maximální čerstvosti prodáváme kávu pouze jako zrnkovou.

850 Kč 310 Kč od 310 Kč 739,13 Kč bez DPH 269,57 Kč bez DPH od 269,57 Kč bez DPH

Elias Gomes Muños a jeho žena vyrostli oba na kávových farmách a v své 2 děti vychovávají ve stejném duchu odhodlání a lásky k pěstování kávy. V jejich plně promytém lotu se tak zrcadlí velký smysl pro detail a tvrdou práci. Elias se připojil k družstvu Coopagro v roce 2017 a díky jejich technické a materiální podpoře jeho farma roste a s ní i životní úroveň celé rodiny.

Zpracování kávy v Peru je rustikální, ale jejich tradiční metody spolu s technickou podporou od družstva Coopargo zajišťují pěstování a zpracování kávy tu nejlepší možnou péči. Ve Finca La Palta jsou třešně selektivně sbírány a ještě týž den odslupkovány pomocí Eco Pulperu, což je stroj, který za pomocí vysokého tlaku odstraní slupku z třešní. Po 15 až 25 hodinách suché fermentace se třešně promyjí a rozloží na sušící postele, kde schnou přibližně 15 dní. Jakmile dosáhnou správného obsahu vlhkosti, putují do pytlů  a zhruba 10 dní odpočívají v Eliasově malém skladu. Poté jsou převezeny do skladů družstva, kde zůstávají dalších 30 dní před přípravou na vývoz.

Družstvo Coopargo dnes sdružuje zhruba 650 farmářů a poskytuje jim nejen technickou podporu, ale i odborné rady související s pěstováním a zpracováním kávy. Díky podpoře družstva se dokonce jeden jeho člen umístil na 1. místě v soutěži Cup of Excellence 2017.  

Kategorie: Espresso

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: