BASHASHA - Etiopie

Akce
Bashasha nove
1 150 Kč od 310 Kč –26 % - až –26 %

borůvky, tropické ovoce

 

Producent: Gugu Aba Lulessa

Odrůda: Heirloom

Zpracování: natural

Příprava: filtrování

 

Pražíme každé úterý a čtvrtek (objednávky do půlnoci předchozího dne). Pro zaručení maximální čerstvosti prodáváme kávu pouze jako zrnkovou.

850 Kč 310 Kč od 310 Kč 739,13 Kč bez DPH 269,57 Kč bez DPH od 269,57 Kč bez DPH

Zakir Haji Aba Milki je malý producent, žijící v blízkosti Bashasha Kebele, v regionu Agaro, v Západní Etiopii. Našemu dodavateli 32CUP se díky místním legislativním změnám podařilo navázat spolupráci právě s jednotlivými farmáři, jako je Zakir. Farmáři mohou vyvážet jejich kávu nezávisle na kávových družstvech a zajistit si tak vyšší příjmy za svoji práci. Kávy z regionu Agaro, konkrétně z Bashasha jsou specifické pro svou jemnou květinovou chuť a křišťálově čistou aciditu. Káva je zpracována naturální metodou, tzn., že po sběru se suší na vyvýšených postelích, kde jsou pravidelně obraceny, aby sušení bylo rovnoměrné. Po dosažení 12% vlhkosti je káva zpracována v sušících mlýnech a připravena na export.

Příběh této kávy je o to zajímavější, že část výdělku z prodeje káv jde na projekt vzdělávání a celoživotního zdraví etiopských dívek, a to díky partnerství importéra 32CUP s místní nadací Girls Gotta Run Foundation. 

  • Farma / Mycí stanice: Zakir Haji Aba Milki
  • Odrůda: Místní odrůdy a odrůdy JARC
  • Sklizeň: 2019
  • Producenti: Zakir Haji Aba Milki
  • Region: Bashasha Kebele, Goma District, Jimma
  • Nadmořská výška: 1900+ mnm
  • Sklizeň a zpracování: listopad - prosinec
Kategorie: Filtr
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
V Avatar autora kafe 2.4.2020 01:50
kafe chutna dobre mohu doporucit
Odpovědět