San José - Colombia

Novinka
Colombia San Jose

květiny, cukrová třtina, sušené ovoce

 

Promývací stanice: Finca San José

Oblast: Risaralda

Odrůda: Tabi

Zpracování: Promytá

Cupping score: 88,25

Příprava: filtrování

 

Vaši objednávku upražíme v úterý nebo čtvrtek (objednávky do půlnoci předchozího dne) a následující pracovní den vyexpedujeme. Pro zaručení maximální čerstvosti prodáváme kávu pouze jako zrnkovou.

950 Kč 320 Kč od 320 Kč 826,09 Kč bez DPH 278,26 Kč bez DPH od 278,26 Kč bez DPH

Naše káva pochází z regionu Risaralda, který se nachází ve střední části pohoří And. V celém regionu skládajícím se ze 14 municipalit a hlavním městem Pereira je pěstování kávy hlavním zdrojem příjmu obyvatel. Pro region Risaralda jsou charakteristické bylinné a ovocné tóny, střední tělo a kyselost.

Fincu San José spravují Pan Gilberto a paní Fabiola, kteří zde zakoupili malý kousek půdy, který okamžitě proměnili v kávovou plantáž. Sklízí se pouze červené třešně, které se po sběru vysypou do nádrže s vodou. Poškozené třešně zůstanou plavat na povrchu a ke dnu klesnou pouze zralé plné plody. Při dalším zpracování kávy se naruší a oddělí dužina kávové třešně od kávového zrna a ty se ponechají 24 hodin ve vodě fermentovat. Voda v nádrži se několikrát vymění a kávová zrna se opakovaným promytím zbaví vrstvy slizu zvaném „mucielago“. Jako zdroj vody k promytí semen se využívá voda pramenící přímo na farmě. Kávová zrna se poté suší 2 - 3 dny na slunci. Usušené třešně se pak odvážejí v jutových žocích do mlýna k dalšímu zpracování. Farma nepoužívá žádné pesticidy ani jiné chemické přípravky k likvidaci hmyzího škůdce zvaného „broca“. Po každé sklizni se kávová plantáž opětovně prochází a posbírají se zbylé kávové třešně, které by jinak spadly na zem a přispěly by k rozmnožování škůdce.

Kategorie: Filtr

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: