TEA AT FIVE - Ethiopia Filter

Novinka
1 100 Kč 340 Kč od 340 Kč
Varianta

BÍLÁ BROSKEV | DARJEELING

Promývací stanice: Beshasha

Producent: Mustefa Abakeno

Region: Agaro, Jimma

Nadmořská výška: 2000-2100 m.n.m.

Odrůda: Heirloom

Zpracování: promyté

Cupping scóre: 87.5

Příprava: filtrování

 

Vaši objednávku upražíme v úterý nebo čtvrtek (objednávky do půlnoci předchozího dne) a následující pracovní den vyexpedujeme. Pro zaručení maximální čerstvosti prodáváme kávu pouze jako zrnkovou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mustefa Abakeno je malý producent vlastnící 18 hektarů půdy nedalo vesnice Agaro, v zóně Jimma v západní Etiopii. Jeho farma leží v nadmořské výšce 2040 m.n.m. a je osazeno odrůdami kávovníku z výzkumného centra v Jimmě. Zhruba polovinu své produkce kávy Mustefa zpracovává promytou metodou, druhou polovinu suchou metodou. Díky legislativní změně v exportu kávy z Etiopie se Mustefa v roce 2018 registroval jako přímý exportér, aby mohl kávu prodávat na přímo. 

 

V rámci své farmy také založil malou promývací stanici nazvanou Beshasha, kde zpracovává jak svou produkci, tak produkci sousedních farmářů, kterou ale drží a prodává odděleně. V roce 2020 získal Mustafa druhou zpracovatelskou stanici Kabira, kterou nyní využívá primárně na zpracování káv naturální metodou, zatímco Beshasha zůstává více zaměřená na promytý proces.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: