WATERMELON SUGAR - Peru Filter

Novinka
1 350 Kč 390 Kč od 390 Kč
Varianta

VODNÍ MELOUN | ČERVENÉ BOBULE | KVĚTINY

Farmář: Eli Espinoza

Nadmořská výška: 1850 m.n.m.

Oblast: Alto Pirias, Chirinos, Cajamarca

Odrůda: Bourbon, caturra, pache

Zpracování: natural

Cupping scóre: 86

Příprava: filtr

 

Vaši objednávku upražíme v úterý nebo čtvrtek (objednávky do půlnoci předchozího dne) a následující pracovní den vyexpedujeme. Pro zaručení maximální čerstvosti prodáváme kávu pouze jako zrnkovou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Tato káva z Peru pochází od farmáře Eli Espinoza, který vlastní 4 hektary půdy ve vesnici las Pirias v oblasti Chirinos.

Na jeho farmě můžeme najít většinou odrůdy typica, caturra a bourbon.

 

Eli zpracovává veškerou svou kávu přímo ve svém domě ležící v nadmořské výšce 1800 m, kam jí nosí ze svých farem ležících mezi 1800 a 2000 m. n. m.

Do této oblasti přišel jako teenager hledající práci na farmách. To se mu podařilo a začal sbírat kávu v místní vesnici. Po nějaké době náročné práce si mohl dovolit koupit dům a sám začal s pěstováním vlastní výběrové kávy.

Okres Chirinos v provincii San Ignacio je jednou z nejznámějších oblastí pro kvalitní kávu v Peru. Má dobré spojení s okolními městy, což mají svědomí nové silnice a prosperující město, které slouží jako centrum pro obchod a nákup kávy. V Chirinos však stále dominuje řada družstev, starající se o jejich členy, farmáře. To má na svědomí těžší přístup na trh menším farmářům, kteří nejsou členy.

Avšak pro obrovský potenciál místním podmínkám pro pěstování kvalitní kávy, se trh snaží otevřít všem farmářům a dát lepší nabídky, které v současnosti pokryjí sotva výrobní náklady.

Tato káva byla omyta a plavena, než podstoupila proces sušení, které probíhalo jeden celý den ve stínu. Poté byla káva přesunuta do solárního sušícího stanu, kde za kontrolovaných podmínek byla sušena po dobu 45 dnů.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: