Acacia Hills - Tanzania Espresso

Novinka
tanzania espresso

zelený čaj, arašídy, krémové

 

Farma: Acacia Hills

Oblast: Arusha

Odrůda: Kent

Sklizeň: 2019

Zpracování: experimentálně promyté

Cupping score: 86

Příprava: espresso

 

Vaši objednávku upražíme v úterý nebo čtvrtek (objednávky do půlnoci předchozího dne) a následující pracovní den vyexpedujeme. Pro zaručení maximální čerstvosti prodáváme kávu pouze jako zrnkovou.

950 Kč 320 Kč od 320 Kč 826,09 Kč bez DPH 278,26 Kč bez DPH od 278,26 Kč bez DPH

Tento lot z Acacia Hills Estate byl zpracován neobvyklou metodou tzv. opožděného odslupkování. Majitelé farmy Leon a Aideen jsou v mnohém inovátoři v pěstování různých odrůd a zpracování kávových třešní. Naše káva pochází ze vskutku unikátního prostředí. Tak si to představte, severní okraj farmy nabízí pohled na okraj kráteru Ngorongoro a celá severní hranice leží podél hory Oldeani, která svádí vody do jezera Eyasi na hranici rezervace Ngorongoro a parku Serengeti.

Káva z této farmy je selektivně ručně sbírána, obvykle přes den a k večeru je svezena do mycí stanice. Obvykle by káva byla ihned zpracována, nicméně v případě tohoto experimentálního lotu, jsou třešně ponechány v zásobníku a zpracování začíná až po 18-20 hodinách. Během této doby probíhá tzv. pre-fermentace, díky níž káva dostává příjemné šťavnaté tóny.

Kávové třešně jsou následně odslupkovány a probíhá tzv. suchá fermentace po dobu 12-18 hodin. Po ní jsou třešně promyté v čisté vodě a dalších 10-14 dní se suší na slunci na vyvýšených afrických postelích.

Kategorie: káva

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: