Už jsi ochutnal/a naše NOVINKY? Objednáš je na pár kliknutí v sekci "VÝBĚROVÁ KÁVA"!

CANDYSHOP - Ethiopia Espresso

Ovocné
1 090 Kč 340 Kč od 340 Kč
Varianta

MANGO | JASMÍN | VANILKA

Promývací stanice: Korate

Region: Guji

Odrůda: Heirloom

Nadmořská výška: 1600 - 2300 m.n.m.

Zpracování: natural

Cupping scóre: 87.75

Příprava: espresso

 

Vaši objednávku upražíme v úterý nebo čtvrtek (objednávky do půlnoci předchozího dne) a následující pracovní den vyexpedujeme. Pro zaručení maximální čerstvosti prodáváme kávu pouze jako zrnkovou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato káva pochází z farmy Korate, která se nachází v oblasti Guji mezi 1600 a 2300 m. n. m.

Producenti v této oblasti pěstují kávu v prostředí bujných lesů na kopcích a na okraji vesnic, ve stínu původních etiopských stromů, jako je Cordia Africana, Acacia nebo Albizzia.

O zpracování sklizní se zde stará Buno Coffee Trading, které bylo založeno panem Abiyotem. Spravuje celkem 7 mycích stanic v jižní části Etiopie v oblasti Guji. Zároveň dohlíží na výběr partnerských farmářů a postupy sušení kávových třešní.

Buno se zaměřuje především na farmy, které mají rozlohu mezi 8 – 15 hektary půdy, což mu usnadňuje zlepšování kvality a zajišťuje, že produkované objemy lže rozdělit do mikrošarží jednoho producenta. Zároveň, aby se zajistila co nejvyšší kvalita, Buno platí farmářům prémie ve výši jednoho birr (etiopské měny) za každé dodané kilo vyzrálých třešní, které bylo přijato po sklizni.

Tato káva pochází od 9 farmářů, jejichž pozemek na pěstování se rozprostírá v průměru na 6 hektarech. Pro zabránění přímého slunečního světla zde káva roste pod baldachýnem z původních etiopských stromů, jako je akácie a wanza.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: káva na ESPRESSO
Chuť: Ovocné

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: