Už jsi ochutnal/a naše NOVINKY? Objednáš je na pár kliknutí v sekci "VÝBĚROVÁ KÁVA"!

LADY MARMELADE - Kenya Filter

Ovocné
1 300 Kč 380 Kč od 380 Kč
Varianta

GRAPEFRUIT | VANILKA | MARMELÁDA

Stanice: Gititu

Oblast: Kirinyaga

Odrůda: SL28, SL34, Ruiru11, Batian

Grading: AB

Nadmořská výška: 1900-2000 m.n.m.

Zpracování: Promyté

Cupping scóre: 88,25

Příprava: filtr

 

Vaši objednávku upražíme v úterý nebo čtvrtek (objednávky do půlnoci předchozího dne) a následující pracovní den vyexpedujeme. Pro zaručení maximální čerstvosti prodáváme kávu pouze jako zrnkovou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Káva z Kimandi Factory AB Lot je vysokokvalitní produkt získaný z rodinných farem, které jsou organizovány kolem Kimandi Factory. Tato továrna se nachází v okrese Kirinyaga na úrodných svazích hory Mount Kenya. Spravuje ji zemědělské družstvo Kabare Farmers’ Cooperative Society. 

Káva z Kimandi Factory AB Lot roste v hluboké červené sopečné půdě, bohaté na organickou hmotu. Tato půda spolu s bimodálním vzorem ročního srážkového úhrnu 1000-1400 mm a nadmořskou výškou 1900-2000 metrů nad mořem poskytuje optimální prostředí pro pěstování kávy.

Odrůda se skládá z 80 % Arabica SL 28 a SL 34 a 20 % Ruiru 11 a Batian, což vytváří komplexní chuťový profil. Každá kávová třešeň je ručně sbírána pouze tehdy, když je dokonale zralá, a následně prochází pečlivým tříděním v továrně.

Po třídění jsou třešně odkvapány a fermentovány po dobu přibližně 16 hodin v závislosti na okolní teplotě. Káva je poté omyta čistou, osvěžující horskou vodou. Po omytí a třídění je pergamenová káva rozložena na zvýšených postelích a suší se na slunci po dobu 14-21 dnů, což zvyšuje přirozenou chuť a aroma zrn.

Káva z Kimandi Factory AB Lot ukazuje závazek kvality a tradice, který udržuje Kabare Farmers’ Cooperative Society. S každou šálkem se slaví bohaté dědictví kultivace kávy v Keni.

Doplňkové parametry

Kategorie: káva na FILTR
Chuť: Ovocné

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: