Už jsi ochutnal/a naše NOVINKY? Objednáš je na pár kliknutí v sekci "VÝBĚROVÁ KÁVA"!

RASPBERRY BERET - Ethiopia Filter

Ovocné
1 300 Kč 390 Kč od 390 Kč
Varianta

BROSKEV | MALINA | MED

Promývací stanice: Idido - Rocko Mountain Collection

Region: Gedicho, Idido, Yirgacheffe

Nadmořská výška: 2150 m.n.m.

Odrůda: Heirloom

Zpracování: naturál

Cupping scóre: 88

Příprava: filtrování

 

Vaši objednávku upražíme v úterý nebo čtvrtek (objednávky do půlnoci předchozího dne) a následující pracovní den vyexpedujeme. Pro zaručení maximální čerstvosti prodáváme kávu pouze jako zrnkovou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato káva z Etiopie pochází z farmy Idido, kterou najdeme v části Yirgacheffe, rozprostírající se v nadmořské výšce 2150 m. n. m., o rozloze 0,5 hektarů.

Idido vlastní inspirativní a oddaná ženská producentka kávy Nafkot Admasu. Její kávová cesta je charakterizována hlubokým spojením s její zemí, oddaností kvalitě a vizí zesílení.

 

Během sezóny sklizně Nafkot zaměstnává 35 sezónních pracovníků spolu s hlavním týmem o počtu 6 stálých zaměstnanců, kteří společně sdílejí nadšení a odhodlání pro vysoce kvalitní kávu.

Zemědělské postupy jsou zde zakořeněny v tradici, protože káva zde roste pod listy falešných banánovníků, což podporuje udržitelný a harmonický ekosystém. Dále se tradice odráží v pečlivém ručním sběru kávových třešní, odrážející neochvějný závazek ke kvalitě.

Po sklizni se její farma řídí přirozeným suchým přístupem. Káva se zde suší po dobu 12-15 dnů na sluncí. Poté jsou zrna dočasně skladována v místním skladu nacházejícím se na cestě do Addis Abeby.

 

Vliv Nafkot přesahuje její farmu, protože je aktivní účastnicí programu Ama Commitnment. Tato iniciativa podtrhuje její závazek k hospodářskému a sociálnímu pokroku v rámci své komunity.

Finančně obdrží 60% své platby ihned po dodání své kávové produkce a zbytek dostane po odkoupi kávy vývozcem.

 

Cesta a příběh Nafkot Admasu svědčí o odhodlání, inovaci a posílení pravomoci v oblasti pěstování kávy. Její farmářské postupy, oddanost ke kvalitě a společné úsilí má rozhodně místo v tomto průmyslu.

Doplňkové parametry

Kategorie: káva na FILTR
Chuť: Ovocné

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: