Už jsi ochutnal/a naše NOVINKY? Objednáš je na pár kliknutí v sekci "VÝBĚROVÁ KÁVA"!

SIMPLY PUT: A CLASSIC - Ethiopia Filter

Ovocné
1 300 Kč 390 Kč od 390 Kč
Varianta

FIALKY | ČERNÝ ČAJ | KRVAVÝ POMERANČ

Promývací stanice: Biftu Gudina Lot10

Region: Agaro, Jimma, Western Ethiopia

Nadmořská výška: 1910 m.n.m.

Odrůda: Heirloom

Zpracování: promyté

Cupping scóre: 87.5

Příprava: filtrování

 

Vaši objednávku upražíme v úterý nebo čtvrtek (objednávky do půlnoci předchozího dne) a následující pracovní den vyexpedujeme. Pro zaručení maximální čerstvosti prodáváme kávu pouze jako zrnkovou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Biftu Gudina je odvozeno z amharštiny a znamená “paprsek rozvoje”. Toto družstvo bylo založeno v roce 2012 a nachází se v okrese Agaro - Goma woreda v oblasti Jimma. Celkem zde působí přibližně 150 zemědělců. Díky své vysoké nadmořské výšce a úrodným půdám má družstvo obrovskou výhodu. 

Káva z Biftu Gudina je zpracovávána metodou mytí. Na mycí stanici jsou třešně ručně tříděny na nezralé a přezrálé plody, než vstoupí do nádrže, která napájí Penagos eco-pulper. Poté jsou fazole namočeny v čisté vodě v betonových nádržích po dobu 8 hodin. Čištění odpadní vody probíhá přirozenou formou filtrace přes travnatý porost vetiveru, než se dostane do jámy a nakonec do země. Fazole jsou poté sušeny na zvýšených afrických sušících postelích na slunci po dobu 10 až 14 dní a pečlivě ručně tříděny znovu.

Od svého založení se Biftu Gudina stala v kruzích specializované kávy slavnou díky své neuvěřitelně složité a lahodné chuti a nyní dosahuje cen, o kterých se farmáři dříve mohli jenom zdát.

Vždy jedno z nejočekávanějších příchodů sezóny.

SIMPLY PUT: A CLASSIC.

Doplňkové parametry

Kategorie: káva na FILTR
Chuť: Ovocné

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: