Už jsi ochutnal/a naše NOVINKY? Objednáš je na pár kliknutí v sekci "VÝBĚROVÁ KÁVA"!

BLACKBIRD - Costa Rica Espresso

Ovocné
1 150 Kč 350 Kč od 350 Kč
Varianta

BLACKCURRANT | PEAR | CARAMEL

Farma: El Perezoso

Oblast: West Valley

Odrůda: mixed

Nadmořská výška: 1300-1600 m.n.m.

Zpracování: Honey

Cupping scóre: 85

Příprava: espresso

 

Vaši objednávku upražíme v úterý nebo čtvrtek (objednávky do půlnoci předchozího dne) a následující pracovní den vyexpedujeme. Pro zaručení maximální čerstvosti prodáváme kávu pouze jako zrnkovou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato káva z Costa Ricy pochází z farmy El Perezo, ležící mezi 1300 – 1600 m. n.m.

El Perezo je nezvyklá tím, že ji nevlastní pouze jeden producent, ale rozděluje se na 3 panství.

 

Panství El Tanque vlastní sourozenci Johana a Alonso Porras Cabezasoví, kteří ji zdědili po svých rodičích. Farmu pečlivě udržují a pěstují zde odrůdy Caturra a Catuaí, které zde zasadil jejich otec a obnovoval po mnoho let.

Panství El Sol Del Este patří Gabriele Rojas Calvo. Tato farmářka je známá pro své zkušenosti přesahující farmaření. Ráda se učí o degustaci kávy, barismu a předávání zkušeností dalším nadšencům do pěstování kávy.

Panství Don Chano je majetkem Gerarda Enrique Salazara Gonzalese. Jeho farma by se dala lehko zaměnit s botanickou zahradou s přírodními, ekologicky šetrnými zemědělskými postupy a velkým výběrem odrůd káv.

 

Všichni tito producenti mají jedno společné. Vášeň pro pěstování, ochranu přírody a ohleduplné zacházení s lidmi a svými zaměstnanci.

Ročně jsou zde schopní vyprodukovat kolem 250 pytlů po 69 kg.

 

Kávovník Perezoso Honey, který zde můžeme převážně najít, dostal své jméno podle ikonického kostarického lenochoda. Oblíbené zvíře, které je známé pro svůj vzhled s dlouhou srstí. Ztělesňuje klid a pomalost, podobně jako pečlivý a metodický proces pěstování kávy na těchto farmách.

Doplňkové parametry

Kategorie: VÝBĚROVÁ KÁVA
Chuť: Ovocné

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: