Už jsi ochutnal/a naše NOVINKY? Objednáš je na pár kliknutí v sekci "VÝBĚROVÁ KÁVA"!

COLOMBIAN RHAPSODY - Colombia Filter

Exotické
2 100 Kč 550 Kč od 550 Kč
Varianta

TURECKÝ MED | MANGO | GRENADINA

Farma: Inmaculada Fellows

Region: Pinchinde, Valle De Cauca

Odrůda: Castillo & Pink Bourbon

Zpracování: natural

Cupping scóre: 86,5

Příprava: filtr 

 

Vaši objednávku upražíme v úterý nebo čtvrtek (objednávky do půlnoci předchozího dne) a následující pracovní den vyexpedujeme. Pro zaručení maximální čerstvosti prodáváme kávu pouze jako zrnkovou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Inmaculada Coffee Farms provozuje projekt s názvem Fellows’ Farms, který spojuje výrobce kávy s vysokou kvalitou a kombinuje jejich znalosti a odbornou expertizu k vytvoření některých z nejlepších káv v Kolumbii. Tento projekt se odehrává v jejich moderním mlýně v Pinchinde.

Získali třešně od čtyř farmářů, kteří jsou jen dvě hodiny daleko v oblasti Cauca. Platí jim vysoké ceny za třešně na farmě na základě procenta zralých třešní, které obdrží. Tým z Inmaculdy komunikuje s producenty a když jsou třešně připravené, posílají dolů náklaďák, aby je vyzvedl.

Jakmile káva dorazí do mlýna v Inmaculadě, prochází následujícími kroky:

  1. Konečné třídění třešní a čištění

  2. Káva fermentuje po dobu 6 dnů anaerobně v uzavřených nádobách, kde pH klesne z původních 4,78 na 4,35 a Brix z 15 na 8.

  3. Káva je poté přepravena do sušárny, kde tým implementoval oreadory s vakuovým systémem k sušení kávy. Využívá proudění vzduchu v kontrolovaném prostředí k odstranění vlhkosti a vlhkosti v sušicích boxech, což umožňuje rovnoměrný a stabilní sušící proces. Oreadory jsou řízeny teplotou a vlhkostí. 

  4. Původně bude káva sušena 48 hodin, aby se odstranila počáteční vlhkost bez otáčení. Káva již není lepkavá a může být následně otáčena ve skříních 3x denně. Celková doba sušení je 15 dní.

  5. Káva je poté nechána odpočinout a následně vakuum balena na farmě, aby byla připravena k exportu.

Inmaculada Coffee Farms se nachází ve vesnici Pichindé v okrese Cali, ve státě Valle del Cauca v Kolumbii. Tato oblast je obklopena národním parkem Farallones v pohoří Andes v nadmořské výšce mezi 1700 a 2000 metry.

Doplňkové parametry

Kategorie: VÝBĚROVÁ KÁVA
Chuť: Exotické

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: