Už jsi ochutnal/a naše NOVINKY? Objednáš je na pár kliknutí v sekci "VÝBĚROVÁ KÁVA"!

ORANGE CRUSH - El Salvador Espresso

Sladké
1 050 Kč 350 Kč od 350 Kč
Varianta

BROSLEV | POMERANČ | ČERNÝ ČAJ

Farma: El Cipres

Region: San Salvador, El Salvador

Odrůda: Red Bourbon

Zpracování: promyté

Cupping scóre: 85,25

Příprava: Espresso

 

 

Vaši objednávku upražíme v úterý nebo čtvrtek (objednávky do půlnoci předchozího dne) a následující pracovní den vyexpedujeme. Pro zaručení maximální čerstvosti prodáváme kávu pouze jako zrnkovou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato káva z El Salvádoru pochází z farmy El Cipres, která ne nachází mezi 1100 – 1800 m.nr.m.

El Cipres patřila rodině původem z Kolumbie, která se přistěhovala r. 1880. Jejich vize byla předem jasná. Přinést své znalosti a vědomosti svých předků v pěstování kávy do jiné země.

V r. 1992 předala své vědomosti rodině Alvares Gollardo společně s farmou a vášní pro pěstování.

Farma se rozprostírá na 90 hektarech půdy, kde se pěstuje káva a z 5 hektarů, na kterých se zanechal původní lesa umožňující rozkvět divoké zvěře.

 

El Cipres má silný rodinný a sociální aspekt, protože rodině záleží na dobrém zacházení k pracovníkům. Žije zde stálý personál, jehož jídlo je dotováno po celý rok.

Mají zde zařízené moderní domácí vybavení a filtrace vody je zařízena pomocí sopečných kamenů z nedaleké sopky Picacho, aby se snížilo množství snečišťujících látek, které se mohou dostat do půdy.

Během sběrové sezóny dostávají pracovnící každý den jídlo a kávu a každá druhý den výživný nápoj, který pomáhá udržovat zdraví a kondici.

 

Kávu dodávají do mlýna El Borbollon, kde je plavena a oddělena. Poté zrna umístí do uzavřené nádoby na 24 hodin, ze které ji vyjmou a očistí. Odtud se umístí na vyvýšené postele a ponechá se 1 den na slunci, kde se každou hodinu obrací, aby se zajistilo rovnoměrné vysušení až na 11%.

Proces macerace by měl přinést výraznější kyselost s tělem a chutí připomínající naturální zpracování.

Doplňkové parametry

Kategorie: VÝBĚROVÁ KÁVA
Chuť: Sladké

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: